Wednesday, February 18, 2026
ឯកឧត្តម​ បណ្ឌិត​សភាចារ្យ ​អ៊ុក​ រ៉ាប៊ុន​ អញ្ជើញ​ចុះ​ជួប​សំណេះ​សំណាល​​ជាមួយ​ប្រជា​កសិករ​ និង​ពិនិត្យ​ការ​ដាំ​ដំណាំ​ ក្នុង​សហគមន៍​ កសិកម្ម​ទឹក​ហូត​មានជ័យ​ក្តី​សង្ឃឹម​
4 ចំនួនអ្នកទស្សនា
កំពង់ឆ្នាំង ៖ឯកឧត្តម បណ្ឌិតសភាចារ្យ អ៊ុក រ៉ាប៊ុន ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាស្តារអភិវឌ្ឍន៍វិស័យកសិកម្ម និងជនបទ ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិជំរុញចលនាភូមិមួយ ផលិតផលមួយ និងជាប្រធានក្រុមកាងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋាន ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង នាព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល ជាមួយប្រជាកសិករ និងពិនិត្យការដាំដំណាំ ក្នុងសហគមន៍កសិកម្មទឹកហូតមានជ័យក្តីសង្ឃឹម ស្ថិតក្នុងភូមិត្រពាំងក្រពើ ឃុំទឹកហូត ស្រុករលាប្អៀរ ។
លោក ងិន ហ៊ុន ប្រធានមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រម៉ាញ និងនេសាទខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានឲ្យដឹងថា សហគមន៍កសិកម្ម ទឹកហូតមានជ័យក្តីសង្ឃឹម ត្រូវបានបង្កើតឡើងកាលពីថ្ងៃទី២០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៥ នៅភូមិត្រពាំងក្រពើ ក្រោមការសម្រមសម្រួល ដោយមន្ទីរកសិកម្ម ដែលមានសមាជិកដំបូង ចំនួន៣៩ គ្រួសារ មានហ៊ុនសរុប ចំនួន៩៩ ហ៊ុន ។
មកដល់បច្ចុប្បន្ននេះសហគមន៍ មានសមាជិកសរុប ចំនួន១ ០៨៨ គ្រួសារ មានហ៊ុនសរុប ចំនួន ១ ៤៤៤ ហ៊ុន ដោយមានការដាំបន្លែលើផ្ទៃដីប្រមាណ១០១ ហិចតា ៕អត្ថបទ ហឹង ចូច រូបថត សន គន្ធនិវឌ្ឍន៍